PŁONĄCY KRZEW

PŁONĄCY KRZEW

Euonymus alatus ‘Fire Ball’

PŁONĄCY KRZEW - Trzmielina oskrzydlona 'Fire Ball'

Trzmielina oskrzydlona ‘Fire Ball’ (znana jako PŁONĄCY KRZEW) to wyjątkowo dekoracyjny krzew, którego urodą można cieszyć się przez cały rok. Ma bardzo ładną, regularną, kulistą i gęstą koronę. W czasie wiosny/lata jest ona zielona i obsypana drobnymi kwiatkami (kwitnienie przypada na maj-czerwiec). Niepozorne, zielone liście jesienią intensywnie przebarwiają się na czerwono. Fantastyczny czerwony kolor liści sprawia, że krzew przypomina ognistą kulę – z tego powodu znany jest jako PŁONĄCY KRZEW. Na przełomie września i października, trzmielina rozpoczyna owocowanie. Owoce z nasionami w pomarańczowych osnówkach są ozdobne i dodatkowo pożyteczne, ponieważ stanowią pokarm dla ptaków. W okresie zimowym, gdy liście opadną, krzew zyskuje bardzo ciekawy wygląd. Bezlistnej roślinie oryginalny charakter nadają oskrzydlone, korkowe pędy.
Trzmielina oskrzydlona jest w pełni mrozoodporna i nie wymaga okrycia zimą. Co więcej to roślina łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Jest odporna na suszę i tolerancyjna względem podłoża. Dorasta do wysokości 1,5m-2m.
Płonący krzew, dzięki swoim niezwykłym walorom ozdobnym, świetnie się sprawdzi w każdym ogrodzie. Popularne jest sadzenie go jako soliter lub w kompozycji z innymi roślinami.

 

Zapraszamy do naszych sklepów:
w Sosnowcu 35 (koło Strykowa) oraz w Łodzi przy ul.Retkińskiej 39.

 

W naszej ofercie (oprócz trzmieliny oskrzydlonej) posiadamy również inne rośliny, które zachwycają swoim wyglądem jesienną porą. Wśród nich są miedzy innymi: ogniki, jarzębina, wrzosy i wrzośce, jeżówki, trawy ozdobne i inne. Aktualnie niezwykłe piękno można dostrzec w winobluszczach, ponieważ przebarwiają się bardzo intensywnie. Także hortensje bukietowe zasługują na szczególną uwagę, gdyż ich kwiatostany zostają pięknie rozwinięte aż do zimy.
Polecamy nowe odmiany hortensji – czytaj więcej na: https://tracz.pl/hortensja-little-lime-i-fraise-melba/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.