Hortensja LITTLE LIME i FRAISE MELBA

Hortensja LITTLE LIME i FRAISE MELBA

NOWOŚCI w naszym Centrum Ogrodniczym! – Nowe odmiany hortensji bukietowych (hortensja FRAISE MELBA ‘Renba’ i hortensja LITTLE LIME ‘Jane’) wyróżniają się pięknymi kwiatostanami, długim kwitnieniem i sztywnymi, silnymi pędami. Opis roślin znajduje się poniżej. Polecamy!

 

Hortensja bukietowa FRAISE MELBA ‘Renba’

Hydrangea paniculata FRAISE MELBA ‘Renba’ – nowa odmiana o dwukolorowych kwiatach. To następczyni słynnej ‘Vanille Fraise’, ale odróżnia się większą intensywnością wybarwienia kwiatostanów, bardziej wyprostowanym pokrojem i mocnymi pędami. Bardzo duże kwiatostany (do 40cm długości) składają się wyłącznie z kwiatów płonnych. Kwiaty początkowo biało zielone, szybko zmieniają barwę od różowej do intensywnej – winno czerwonej. Kwitnie na pędach jednorocznych przez długi okres czasu – od lipca do października. Przy chłodnej jesiennej pogodzie przebarwienie olbrzymich wiechów uwydatnia się najpiękniej. Zaschnięte kwiatostany stanowią ozdobę także zimą. Roślina całkowicie mrozoodporna. Preferuje gleby lekko kwaśne, próchniczne, ale dobrze rośnie również na glebach przeciętnych ogrodowych. Wymaga lekko wilgotnego podłoża, szczególnie w okresie kwitnienia.
Hortensja FRAISE MELBA ‘Renba’ to doskonała roślina do każdego ogrodu. Pięknie wygląda sadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupach.

Hortensja bukietowa (hydrangea paniculata) FRAISE MELBA 'Renba'

 

Hortensja bukietowa LITTLE LIME ‘Jane’

Hydrangea paniculata LITTLE LIME ‘Jane’ – jest karłowatą odmianą hortensji bukietowej ‘Limelight’. Osiąga zaledwie 0,9-1,2m wysokości oraz 1,5-1,8m szerokości. Rośnie wolno i silnie się zagęszcza. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, polecana jest do uprawy w miejscach eksponowanych w małych ogrodach, na balkonach lub na trasach. Nadaje się również na niskie żywopłoty oraz do nasadzeń na pierwszym planie w kompozycjach z różnych odmian hortensji. Kwitnie bardzo obficie od lipca do późnej jesieni. Utrzymujące się na sztywnych pędach duże kwiatostany składają się w całości z kwiatów płonnych. Wiechy kwiatów przebarwiają się w trakcie kwitnienia – na początku mają seledynową barwę, w miarę rozwoju stają się białokremowe, a pod koniec różowieją. Nawet po zaschnięciu kwiatostany pozostają ciekawą ozdobą przez całą zimę.
Hortensja LITTLE LIME ‘Jane’ nie ma specjalnych wymagań. Dobrze radzi sobie na stanowisku słonecznym, jest mrozoodporna. Kwitnie niezależnie od przebiegu mrozów zimą, ponieważ tworzy kwiaty na pędach jednorocznych. W celu uzyskania lepszego kwitnienia zaleca się silnie przycinanie krzewu wiosną. Dodatkowo, aby LITTLE LIME okazalej kwitła, wskazane jest sadzenie jej w żyznej, próchniczej i umiarkowanie wilgotnej glebie. Lubi ściółkowanie korą sosnową.

Hortensja bukietowa (hydrangea paniculata) LITTLE LIME 'Jane'

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.