HIT – HORTENSJE BUKIETOWE

HIT – HORTENSJE BUKIETOWE

GIGANTYCZNE KWIATOSTANY

W lipcu na szczególną uwagę zasługują hortensje bukietowe.
Wśród wielu interesujących odmian naszym faworytem są:

Hydrangea paniculata ‘Magical Moonlight’
&
Hydrangea paniculata ‘Magical Mont Blanc’

To licencyjne odmiany hortensji bukietowych, które charakteryzują się wyjątkowo dużymi kwiatostanami, osiągającymi długość nawet 40cm. Ich pędy są sztywne i mocne, dzięki czemu nie uginają się pod ciężarem wielkich gron kwiatów płonnych. Kwiaty pojawiają się na pędach tegorocznych, co gwarantuje kwitnienie w każdym roku. Czas rozkwitu odmiany ‘Magical Moonligth’ przypada na przełom czerwca i lipca, natomiast ‘Magical Mont Blanc’ zakwita około 2 tygodni później. Widowiskowy widok początkowo limonkowo-zielonych, a później śnieżnobiałych kwiatostanów utrzymuje się aż do października. Hortensje bukietowe Magical dorastają do ok. 1,5 wysokości, są niewymagające w uprawie i wysoce mrozoodporne.

 

W ofercie naszego Centrum Ogrodniczego znajdują się również:

Hydrangea paniculata ‘Candlelight’ – piękna, niska odmiana dorastająca do 1m-1,2m wysokości. Obficie kwitnie na pędach tegorocznych od lipca do września. Ogromne kwiatostany są początkowo zielonkawe, później kremowo-żółte, a jesienią zmieniają zabarwienie na różowo-czerwony. Roślina w pełni mrozoodporna.

Hydrangea paniculata ‘Magical Fire’ – odmiana zmieniająca barwę kwiatów z białego na różową, a ostatecznie czerwoną. Olbrzymie kwiatostany gęsto obsypują krzew i pojawiają się nawet na pędach jednorocznych. Okres kwitnienia przypada na VII-X. Krzew dorasta do 1,5-2m wysokości. Jest mrozoodporny.

Hydrangea paniculata ‘Kyushu’ – stara, japońska odmiana charakteryzująca się bardzo dużymi, pachnnącymi kwiatostanami, które przyciągają motyle. Białe kwiaty pojawiają się w lipcu i utrzymują aż do września. Krzew dorasta do ok. 2-3m i jest mrozoodporny.

Hydrangea paniculata ‘Early Sensation’ – najwcześniej zakwitająca odmiana hortensji bukietowej. Kwitnie na pędach tegorocznych już od końca czerwca, aż do października. Najpierw białe kwiatostany , późnej stają się różowe. Krzew dorasta do 1m-2m wysokości. Jest mrozoodporny.

Hydrangea paniculata ‘Limeligth’ – odmiana o dekoracyjnych kwiatostanach, które na początku mają limonkową barwę, zaś z upływem czasu stają się żółto-białe, a pod koniec różowe. Kwitnie na pędach tegorocznych od czerwca do października. Krzew dorasta do 1,5m wysokości i jest mrozoodporny.

Hydrangea paniculata ‘Renhy’ VANILLE FRAISE – odmiana o niezwykle atrakcyjnym zabarwieniu – kolor kwiatostanów zmienia się od białego, przez róż, aż do intensywnego wiśniowego. Kwiaty tworzą pełne, szeroko-stożkowe grona osiągające nawet 40cm długości i zdobią roślinę w okresie od VII do X. Krzew dorasta do 1-2m wysokości i jest w pełni mrozoodporny.


Serdecznie zapraszamy do naszych sklepów!

Sosnowiec 35 (koło Strykowa)
Łódź ul.Retkińska 39
Łódź u
l.Piłsudskiego 94 (teren parkingu CH Tulipan)

*Asortyment w każdym z punktów sprzedaży może się różnić.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.