WIELOBARWNA KRAINA BYLIN

WIELOBARWNA KRAINA BYLIN

Wielobarwna kraina bylin

Byliny ogrodowe to grupa roślin, która charakteryzuje się możliwością bytowania na jednym stanowisku przez kilka lat. Są roślinami zielnymi, zimującymi w gruncie i wyrastającymi ponownie każdego roku. Ich część nadziemna zwykle obumiera po wydaniu kwiatów i nasion, a żywe pozostają części podziemne (korzenie, kłącza lub rozłogi). Istnieją także byliny zimozielone, które nie tracą ulistnienia jesienią.

Oferta bylin w naszym Centrum Ogrodniczym jest bardzo duża. Dla każdego ogrodu i na każde stanowisko można dobrać byliny, które będą dobrze rosnąć, ujawniając jednocześnie swoje cechy dekoracyjne. Wśród nich są gatunki odporne na niskie i wysokie temperatury, tolerujące mocne światło oraz miejsca, gdzie ciągle jest cień. Są to również rośliny zróżnicowane pod względem pokroju, siły i specyfiki wzrostu, a nawet wydzielanego zapachu. Kolory kwiatów roślin należących do tej grupy to prawdziwa gama barw – białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe, niebieskie, fioletowe i inne. Także liście niektórych bylin są niezwykle dekoracyjne ze względu na kolor lub kształt. Byliny – dzięki ich różnorodności – można wykorzystywać na wiele sposobów. Można nimi obsadzać rabaty, tworzyć ogrody skalne z ich wykorzystaniem, sadzić je w obrębie zbiorników wodnych oraz dekorować nimi balkony i tarasy. Oprócz dekoracyjnych właściwości, pełnią również ważną rolę w środowisku naturalnym, gdzie stanowią kluczowe źródło pożywienia i schronienia dla wielu form życia.

Asortyment bylin w naszych sklepach przedstawia poniższa galeria. Polecamy w szczególności: ostróżki ogrodowe, jeżówki, gailardie, rudbekie, rozchodniki, krwawniki pospolite, liliowce ogrodowe, rojniki, tawułki, rozwary wielkokwiatowe oraz wiele innych. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.