OSTROKRZEWY – Na czasie!

OSTROKRZEWY – Na czasie!

Ostrokrzewy to wyjątkowe rośliny o wielu walorach dekoracyjnych, ale również o szerokim zastosowaniu.

Istotną cechą tej grupy roślin jest zimozieloność. To doskonały wybór jeśli poszukujemy roślin, które mają zdobić nasz ogród, taras lub balkon w czasie, gdy inne rośliny straciły już liście lub obumarły. W okresie od października do wiosny na większości ostrokrzewów pojawiają się okrągłe owoce, które są cennym pożywieniem dla ptaków w okresie przymrozków. Okrągłe jagódki to także dodatkowy element ozdobny krzewu. Wiosną ostrokrzewy wytwarzają kwiatostany, które pomimo niepozornego wyglądu dostarczają pożywienia dla pszczół i innych owadów zapylających. Ze względu na charakterystyczne liście gałązki ostrokrzewów często wykorzystuje się we florystyce. Są idealną dekoracją stroików lub kompozycji bukieciarskich. Spośród wielu gatunków ostrokrzewów, każdy może wybrać idealną propozycję do swojego ogrodu. Większość odmian dobrze rośnie w zacienionych miejscach i doskonale znosi przycinanie – dzięki tym cechom są to bardzo uniwersalne rośliny. Oprócz szerokiego zastosowania w ogrodzie, ostrokrzewy świetnie nadają się do nasadzeń w donicach. Sadzone w pojemniku mogą być wyjątkową ozdobą balkonu lub tarasu.

W naszym asortymencie dostępne są różne gatunki i odmiany ostrokrzewów. Na część z nich przygotowaliśmy SUPER OFERTĘ! Promocyjne rośliny to: Ostrokrzew kolczasty ‘Ingramii’, Ostrokrzew Meservy ‘Little Rascal’ i Ostrokrzew karbowanolistny ‘Golden Gem’.

Ostrokrzew kolczasty ‘Ingramii’

Ostrokrzew (ilex) 'Ingramii' - PROMOCJAIlex aquifolium ‘Ingramii’ – wieczniezielony krzew, którego głównym atutem jest charakterystyczne ubarwie kłujących liści. Młode listki mają różowy kolor, a w miarę rozwoju stają się biało-zielone. Wewnętrzna część liścia jest soczyście zielona, zaś zewnętrzna część stanowi nieregularne białe obramowanie. Na żeńskich egzemplarzach powstają czerwone, bardzo ozdobne owoce. Czerwone jagódki pojawiają się w październiku i utrzymują aż do wiosny – są pożywieniem dla ptaków w okresie zimowym. Ze względu na bardzo dekoracyjny wygląd, krzew idealnie nadaje się do pojedynczych nasadzeń, a także do kompozycji z innymi roślinami. Przycinany i formowany jest także idealną ozdobą balkonu lub tarasu. ‘Ingramii’ dorasta do 2-2,5m wysokości. Jest odporny na mróz do ok. -20ºC. Najlepiej rośnie na stanowiskach osłoniętych od wiatru.
Ostrokrzewy, Ostrokrzew kolczasty (ilex aquifolium) 'Ingramii'

Ostrokrzew Meservy ‘Little Rascal’

Ostrokrzew Meservy (ilex x meserveae) 'Little Rascal' - promocjaIlex x meserveae ‘Little Rascal’ – niska odmiana ostrokrzewu dorastająca do 60cm wysokości. Jego zimozielone liście są błyszczące i ostro ząbkowane. Wyróżniają się ciekawym zabarwieniem. Pączki listków oraz końcówki w pełni rozwiniętych liści mają brunatno-czerwoną barwę. ‘Little Rascal’ cechuje zwarty pokrój i wolne tempo wzrostu. Dzięki tym właściwościom krzew idealnie nadaje się do formowania. Dobrze znosi przycinanie. Jest dobrą propozycją nawet do małych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Wymaga gleb wilgotnych, lekkich, przepuszczalnych. To roślina odporna na niskie temperatury lecz niezadomowione egzemplarze warto zabezpieczyć przed przymrozkami.
Ostrokrzewy, Ostrokrzew Meservy (ilex x meserveae) 'Little Rascal'

Ostrokrzew karbowanolistny ‘Golden Gem’

Ostrokrzew karbowanolistny (ilex crenata) 'Golden Gem' - promocjaIlex crenata ‘Golden Gem’ – ozdobny krzew ceniony ze względu na złoty kolor liści, który przyciąga wzrok nawet z daleka. W zimę, gdy większość roślin gubi liście lub obumiera, ‘Golden Gem’ zachowuje ozdobny wygląd. Ma lekko karłowaty pokrój i tendencję do rozrastania się na szerokość. Maksymalnie może osiągnąć ok. 90cm wysokości. Bardzo dobrze znosi cięcie, dzięki czemu można nadać mu dowolny kształt. Dobrze zimuje w centralnej oraz północnej części kraju, a zadomowione krzewy w ogóle nie potrzebują okrycia. Lubi przepuszczalne gleby. Może rosnąć w zacienionych miejscach, ale to na słonecznym stanowisku przybiera piękny, bardzo intensywny żółty kolor liści. Jego liście zielenieją w cieniu.  Nadaje się do ogrodów każdego typu oraz do donic.
Ostrokrzewy, Ostrokrzew karbowanolistny (ilex crenata) 'Golden Gem'

*Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Asortyment może się różnić między sklepami.

 

Sprawdź pozostałe promocje w naszym Centrum Ogrodniczym! WIELKA WYPRZEDAŻ trwa: https://tracz.pl/wielka-wyprzedaz/

Zapraszamy!
Sosnowiec 35 (koło Strykowa)
Łódź, ul. Retkińska 39

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.