DARY JESIENI – trzmielina i…

DARY JESIENI – trzmielina i…

DARY JESIENI

Nowe dostawy w naszym Centrum Ogrodniczym obfitują w najpiękniejsze jesienią rośliny, ciekawe drzewa, kolorowe kwiaty, bujne wrzosy i wrzośce, a nawet pękate dynie. Polecamy rajskie jabłuszka, rokitnik zwyczajny, popularną jarzębinę i ogniki. Wśród asortymentu pojawiły się także pięknie kwitnące NOWOŚCI – hortensja bukietowa FRAISE MELBA RENBA oraz hortensja bukietowa LITTLE LIME JANE. Astry zachwycają kolorami, jaskrawe jeżówki wyróżniają się tle zielonych roślin, trawy szeleszczą na wietrze, a ich puszyste kwiatostany mienią się w słońcu. Na szczególną uwagę zasługuje również PŁONĄCY KRZEW (trzmielina oskrzydlona) – opis rośliny znajduje się poniżej.

trzmielina oskrzydlona 'fire ball' (euonymus alatus, płonący krzew) - dary jesieniTrzmielina oskrzydlona ‘Fire Ball’

Euonymus alatus ‘Fire Ball’ to wyjątkowo dekoracyjny krzew, którego urodą można cieszyć się przez cały rok. Ma bardzo ładną, regularną, kulistą i gęstą koronę. W czasie wiosny/lata jest ona zielona i obsypana drobnymi kwiatkami (kwitnienie przypada na maj-czerwiec). Niepozorne, zielone liście jesienią intensywnie przebarwiają się na czerwono. Fantastyczny czerwony kolor liści sprawia, że krzew przypomina ognistą kulę – z tego powodu znany jest jako PŁONĄCY KRZEW. Na przełomie września i października, trzmielina rozpoczyna owocowanie. Owoce z nasionami w pomarańczowych osnówkach są ozdobne i dodatkowo pożyteczne, ponieważ stanowią pokarm dla ptaków. W okresie zimowym, gdy liście opadną, krzew zyskuje bardzo ciekawy wygląd. Bezlistnej roślinie oryginalny charakter nadają oskrzydlone, korkowe pędy.
Trzmielina oskrzydlona jest w pełni mrozoodporna i nie wymaga okrycia zimą. Co więcej to roślina łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Jest odporna na suszę i tolerancyjna względem podłoża. Dorasta do wysokości 1,5m-2m.
Płonący krzew, dzięki swoim niezwykłym walorom ozdobnym, świetnie się sprawdzi w każdym ogrodzie. Popularne jest sadzenie go jako soliter lub w kompozycji z innymi roślinami.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.