NA CZASIE – Wiśnie ozdobne

NA CZASIE – Wiśnie ozdobne

Drzewka zachwycające niebywałą
ilością kwiatków każdej wiosny

Rozkwitają już w marcu lub na początku kwietnia i zachwycają chmurą kwiatów jako jedne z pierwszych po zimie. Oprócz pięknego wyglądu, zniewalają zapachem oraz są miododajne. Takie zalety i wiele innych posiadają WIŚNIE OZDOBNE dostępne w naszym centrum ogrodniczym. Oferujemy różnorodne odmiany:

 

Prunus nipponica ‘Brilliant’

Wiśnia nippońska ‘Brilliant’ pięknie kwitnie już wczesną wiosną. W czasie kwitnienia jej gałązki są gęsto obsypane białymi kwiatkami  z lekką domieszką różu. Gatunek w pełni mrozoodporny. Po przekwitnięciu na drzewku pojawiają się spore, ciemnozielone, błyszczące liście, które pięknie wyglądają również jesienią – przebarwiają się wtedy na pomarańczowo lub czerwono. Dorasta do około 4 metrów wysokości i 2 metrów szerokości. Nie wymaga przycinania.

Prunus nipponica ‘Ruby’

Wiśnia nippońska ‘Ruby’ to kolejna odmiana ozdobna z kwiatów – na drzewku już w marcu pojawiają się purpurowoczerwone pąki, które po rozwinięciu ozdabiają gałązki intensywnie różowym kolorem. Kwitnie przed rozwojem liści. Liście są niewielkie, ciemnozielone – jesienią stanowią dodatkową zaletę rośliny, gdyż przebarwiają się na kolory od ciemnożółtego do krwistoczerwonego i pozostają w takim kolorze jeszcze długo przed opadnięciem. Odmiana jest odporna na choroby oraz całkowicie odporna na mróz. Osiąga 3-4 metry wysokości i 2 metry szerokości. Nie wymaga przycinania.

Prunus incisa ‘Kojou-no-mai’

Wiśnia wczesna ‘Kojou-no-mai’ to efektowna i odporna odmiana idealnie nadająca się do małych ogrodów, nasadzeń skalnych, do kompozycji oraz do uprawy w pojemnikach na balkonach i na tarasach. Wcześnie pojawiające się pąki są jasnoczerwone, a sam kwiat biały z różowym zabarwieniem, potęgowanym przez mocno czerwone kielichy kwiatowe. Jesienią niewielkie liście krzewu przebarwiają się na czerwono. Niezwykłym walorem ozdobnym wiśni ‘Kojou-no-mai’ są jej zygzakowate pędy, dzięki którym roślina wygląda interesująco także w okresie bezlistnym. Nie wymaga przycinania, jednak można ją kształtować – często jest wykorzystywana do formowania na bonsai. Jest rośliną wolno-rosnącą, mrozoodporną i tolerancyjną względem podłoża.

 

Prunus ‘Okame’

Wiśnia ‘Okame’ zachwyca w okresie kwitnienia. Już pod koniec marca drzewko jest praktycznie oblepione różowymi lub ciemnoróżowymi kwiatami – z daleka przypomina różowy obłok. Także jesienią można podziwiać jej piękno w przebarwiających się liściach – stają się najpierw złote, potem stopniowo czerwienieją. Dorasta do 3-5 metrów wysokości i 3-5 metrów szerokości. Jest mrozoodporna.

 

Prunus incisa ‘Cunera’

Wiśnia wczesna ‘Cunera’ jest gęsto obsypana jasnoróżowymi kwiatami już na przełomie marca i kwietnia. Stanowi piękną ozdobę w ogrodzie już na początku wiosny. Wspaniale prezentuje się jako tło działki, sadzona w alejkach lub jako soliter. Sprzyjającym dla niej jest stanowisko słoneczne lub półcień.

 

Zapraszamy do naszych sklepów:
– Łódź, ul. Retkińska 39,
– Sosnowiec 35 (k. Strykowa).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.